Profilaktyka salmonelli

mycie rąk W celu odpowiedniej profilaktyki, należy stosować proste zasady bezpieczeństwa i higieny. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że pałeczki salmonelli giną w temperaturze około 60-65 stopni Celsjusza. Można zatem uniknąć zakażenia, poprzez gotowanie i podgrzewanie potraw. Żywność powinna być przechowywana w niskiej temperaturze. Należy także unikać jej rozmrażania i ponownego zamrażania.

Celem zachowania pełnego bezpieczeństwa, należy wydzielać w lodówce osobne miejsca na surowy drób, pozostałe mięsa i jajka, aby nie dotykały bezpośrednio innych produktów. Konieczne jest także każdorazowe, dokładne mycie rąk po wyjściu z ubikacji, a także przed, jak i po kontakcie z ryzykowną żywnością. Zanim użyje się jajek, należy umyć ich skorupki ciepłą wodą, a następnie sparzyć je wrzątkiem.

Wspomniane wcześniej produkty, które stanowią główne źródło zakażenia bakterią salmonella, nie wolno przechowywać w temperaturze pokojowej. Po każdorazowym użyciu noży, czy deseczek do krojenia, należy dokładnie wymyć je odpowienim detergentem, a następnie wyparzyć wrzątkiem. Zdecydowanie bardziej praktyczne okażą się plastikowe deseczki do krojenia, gdyż drewniane mogą być siedliskiem pałeczek salmonelli. Konieczne jest także dokładne mycie całego kuchennego otoczenia, w tym również sprzętów i pozostałych naczyń. Częstym siedliskiem bakterii okazują się także gąbki oraz zmywaki.

Pages: 1 All
Agnieszka
Bardzo pomocna strona. Grafika na stronie startowej - bakterie na niebieskim tle - rewelacyjna. Rozwinęłabym bardziej zakładkę leczenie - podając w punktach informacje o preparatach zawierających probiotyki, węgiel leczniczy, elektrolity itd. Pozdrawiam!
10 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.